fan cover
Part no. 14595480
Product attributes
| Technical description | FAN COVER H 90R D174 H160 BR20+40 HL |
|---|
| Motor frame size | 90 |
|---|---|
| Brake protection class | IP55 |
| Braking torque | 40 Nm, 20 Nm |
|---|---|
| Total length | 160.0 mm |
| Inner Diameter | 174 mm |
| Encoder option | Ohne |
|---|
| Gross Weight | 0.66 kg |
|---|
| Fulfilled explosion protection directive | Without |
|---|