Half-wave rectifier GHE40L
Part no. 19141010
Product attributes
| Technical description | RECTIFIER HW N GHE40L 480V S YE UL |
|---|
| Protection class | IP20 |
|---|
| Min. permissible ambient temperature | -25 °C |
|---|---|
| Max. permissible ambient temperature | 75 °C |
| Length | 48 mm |
| Height | 27 mm |
| Width | 36 mm |
| Gross Weight | 0.03 kg |
|---|